Oppassen voor E. colibesmettingen bij kalveren

In het tweede kwartaal van 2024 nam de pathologie-afdeling van Royal GD een stijging waar in het percentage ingezonden kalveren met een E.coli-infectie. Bij 26,3% van de inzendingen in het tweede kwartaal werd E. coli vastgesteld. In 2022 en 2023 was dat nog respectievelijk 12,9 en 13%.

Om het risico op een E.coli-besmetting te verlagen, is een schone omgeving waarin het kalf geboren wordt noodzakelijk.Foto: Koos Groenewold

Om het risico op een E.coli-besmetting te verlagen, is een schone omgeving waarin het kalf geboren wordt noodzakelijk.Foto: Koos Groenewold


De meldingen van E. coli betroffen vooral kalveren van 0 tot 30 dagen oud, waarbij de meeste gevallen zich in de eerste dagen na geboorte voordeden. E. coli veroorzaakt onder andere sepsis, longontsteking en ontsteking aan de borst- en buikvliezen.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

De GD zag in het tweede kwartaal ook een stijging in het percentage inzendingen met E. coli K99, een darmpathogeen en veroorzaker van diarree bij kalveren tot 10 dagen oud. E. coli K99 werd in 29,6% van de gevallen vastgesteld, tegenover 15,6 en 9,4% in het tweede kwartaal van 2023 en 2022.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Sectornieuwsbrief Rundveehouderij


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.