NPPL+R test tien innovaties in precisielandbouw en robots
Het voorjaar dient zich aan en dat betekent werk aan de winkel voor deelnemers en begeleiders van de NPPL+R-projecten. Dit praktijkprogramma richt zich op precisielandbouw en robotisering bij telers. Beproefd worden diverse nieuwe technieken, van zaaien en verzorgen tot oogsten. Een overzicht van wat er gaat gebeuren.

Chemieloze onkruidbestrijding staat volop in de belangstelling en heeft dit jaar in het NPPL+R-project ook een groot aandeel, zowel voor bemande als volledig autonoom werkende systemen. Foto: Koos Groenewold
De Nationale Proeftuin Precisie Landbouw (NPPL) heeft de toevoeging ‘R’ gekregen. Ook robots zijn vanaf nu volledig onderdeel van de proeftuin, die bij telers in de praktijk innovaties op het gebied van precisielandbouw en robotisering onderzoekt. Het aantal machines, systemen en robots dat NPPL+R dit jaar beproeft, is groter dan ooit tevoren. Er zijn tien hoofdonderwerpen die dit jaar met ondersteuning van experts van WUR op hun praktische inzetbaarheid bij telers en melkveehouders worden beproefd. Ook de groenten- en fruitteelt hebben een plaats. Eind maart zijn de meeste projecten en hun deelnemers bekend, maar er kunnen nog enkele volgen. Geïnteresseerde bedrijven kunnen zich overigens nog melden: projectleiding corne.lugtenburg@wur.nl.
Lees verder onder de foto’s
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses









