Nieuwe staatssecretaris van Landbouw Erkens wil vooral luisteren

Staatssecretaris Silvio Erkens sprak voor het eerst bij LTO Nederland. Hij wil vooral luisteren, ruimte geven aan ondernemerschap en beleid baseren op feiten.

Staatssecretaris Silvio Erkens. Foto: Martijn Beekman/Rijksoverheid

Staatssecretaris Silvio Erkens. Foto: Martijn Beekman/Rijksoverheid


Silvio Erkens was amper een week staatssecretaris van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) toen hij woensdag 4 maart sprak op een bijeenkomst van LTO Nederland. Hij hield een toespraak uit het hoofd en hij had geen spiekbriefjes nodig om feiten en feitjes op te sommen. De bijdrage van het landbouwcomplex aan het bruto binnenlands product bijvoorbeeld (7%) en het feit dat Nederland de tweede exporteur ter wereld is op het gebied van voedsel. “Dat is iets om trots op te zijn”, zegt Erkens – en daarmee oogst hij het eerste applaus van de middag.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Hij zou daarna nog een paar keer met een applausje worden bediend. Hij kondigde aan het gesprek te willen aangaan “op basis van feiten”. Hij beloofde dat hij zal luisteren. Hij had van huis uit meegekregen dat je “met een grote mond niet ver komt”. Een paar keer zei hij dat hij niet de wijsheid in pacht heeft. En dat hij energiek aan de slag wil gaan.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.


N. H
5 mrt

Dijkstra had het gevoel dar ze in theater was beland. Nee het was geen theater maar de lach". Je zou dus er vanuit kunnen gaan dat wat ze doen is theater spelen en ons uitlachen .Al die stikstof waanzin is gewoon een lachertje . Bij andere normen was deze zogenaamde crissis nooit geweest . Andere landen hanteren andere normen en hebben zich zelf niet klem gezet . Nu beheerst Vollenbroek via rechtzaken onderhand wat wel mag en kan . Het is dus een juridisch probleem geworden wat men niet toe wil geven . Maar mensen bang maakt voor iets waar ze zelf en de meeste burgers niet snappen wat,hoe en precies waar het overgaat en wat wel of niet de gevolgen zouden kunnen zijn .Burgers luisteren en kijken naar dit theater maar begrijpen niet goed of hebben de kennis en informatie niet om het te begrijpen . Maar ze zie wel dat er niks besloten wordt en dat alles duurder wordt en dan te denken aan infrastructuur en woningbouw die achterloopt . Maar de belastingen en kosten lopen op . Dan beginnen ze tog zich af tevragen wat krijg ik terug voor dit duur theater . En als deze staatssecretaris wil luisteren moet hij overal gaan luisteren en niet alleen bij zijn gezinde kiezers of bedrijven . En ook openstaan voor anders denkende en deskundiggen met andere bevindingen die ook aantoonbaar zijn . Anders gaat het theater gewoon door .