Naar perfecte selectie op varkensbedrijf met behulp van AI
Alle zeugen en biggen bij Hannen Agri BV in het Limburgse Heibloem zijn gechipt. Het varkensbedrijf wil uiteindelijk via kunstmatige intelligentie (AI) de beste zeugen en beren kunnen selecteren, zodat ze hun technische resultaten verder kunnen optimaliseren.

Sinds vorig jaar wordt iedere big gechipt en sinds dit jaar iedere zeug bij Hannen Agri BV. Foto’s: Dick van Doorn
Hannen Agri BV
- 3 locaties
- 1.000 zeugen
- 10.000 vleesvarkensplaatsen
- 33 gespeende biggen/zeug/jaar
- 18.000 vleeskuikens
- 45 hectare akkerbouw
Hannen Agri BV heeft op drie locaties in totaal 1.000 zeugen en 10.000 vleesvarkensplaatsen. Ze produceren voor Van Rooi Meat uit Helmond. Ze fokken zelf hun eigen fokgelten aan en willen daarbij op termijn door middel van AI de perfecte zeug/beer-selectie kunnen maken. Ze sturen bij het rantsoen op de spier- en spekdikte van de vleesvarkens.

Al zijn de ouders van Roy Hannen nog volop betrokken bij het varkensbedrijf, hij en zijn vrouw Kelly zwaaien sinds 2020 officieel de scepter over het Limburgse varkensbedrijf. Het gesloten varkensbedrijf met 1.000 zeugen heeft drie locaties en ook een pluimvee- en akkerbouwtak. Roy is geen onbekende in bestuurdersland en was vijf jaar lang regiobestuurder Limburg voor de POV. “Qua tijd paste het helaas niet meer, maar ik heb in die vijf jaar onder meer gepleit voor meer jongeren in agrarische besturen. Die hebben toch een frisse blik op de toekomst en dat is belangrijk.”
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses










een keurig bedrijf .daar kunnen veel bedrijven een voorbeeld aan nemen .succes