Milk Trading Company verloor meer dan een derde van de leden
De Milk Trading Company verloor afgelopen jaren meer dan een derde van zijn leden. Veel melkveehouders haakten af door onvrede en lopende rechtszaken.

De Milk Trading Company werd in 2017 door adviesbureau DLV en een aantal melkveehouders opgericht -.
De Milk Trading Company (MTC) is in de afgelopen twee jaar meer dan een derde van zijn leden kwijtgeraakt. Dit na een sterke stijging van de melkprijs in seizoen 2021-2022 en de daarbij horende negatieve compensatie door MTC-leden op de termijnmarkt. Dat meldt Vilt.
De Milk Trading Company werd in 2017 door adviesbureau DLV en een aantal melkveehouders opgericht. Doel was om voor de leden op de termijnmarkt de melkprijs vast te leggen en zodoende grote prijsschommelingen af te zwakken. Momenteel legt MTC melkprijzen vast op 45 cent voor het eerste kwartaal van 2025. Als de prijs op de fysieke markt lager ligt, krijgen de boeren bijbetaald, maar als de prijs hoger ligt moeten ze bijbetalen.
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses









