Ministerie: binnen twee maanden reactie Europese gruttokritiek
LTO en BoerenNatuur zijn niet verrast door de aanmaningsbrief van de Europese Commissie over de grutto. Ze pleiten ook voor goed predatiebeheer.

LTO en BoerenNatuur zijn niet verrast door de aanmaningsbrief van de Europese Commissie over de grutto. Ze pleiten ook voor goed predatiebeheer. – Foto: Mark Pasveer
Het ministerie van LVVN komt binnen twee maanden met een reactie op de brief van de Europese Commissie, waarin Nederland om een verbeterplan wordt gevraagd om de grutto beter te beschermen. Die periode wordt gebruikt om gesprekken te voeren met provincies en stakeholders, laat een woordvoerder van het ministerie weten. Staatssecretaris Jean Rummenie zal de Tweede Kamer hierbij op de hoogte houden.
Donderdag werd bekend dat de Europese Commissie wil dat Nederland de grutto beter gaat beschermen. Als Nederland niet binnen twee maanden met verbetervoorstellen komt, komt de commissie zelf met een voorstel. Het ministerie van LVVN bevestigt de ontvangst van de aanmaningsbrief over het niet naleven van de verplichtingen uit de Europese Vogelrichtlijn. Het ministerie zegt op dit moment al heel veel te doen om aan de verplichtingen te voldoen. Daarbij wijst LVVN onder meer op het agrarische natuur- en landschapsbeheer (ANlb), het Aanvalsplan Grutto en Subsidie Natuur en Landschap (SNL). Die maatregelen vindt de Europese Commissie echter onvoldoende, zo blijkt nu.
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses










Onmiddellijk stoppen met snijden in de grasmat, om daar mest IN de grond te leggen. Dat geeft diepe wiggen, fietsen parkeerplekken, als het weer tegen zit. Ook het bodemleven doet dat al 25 jaar geen goed. Net als Duitsland de mest OP de grond, tussen het gras .