Minder lastendruk bij gebruik diergeneesmiddelen

Dierenartsen, veehouders en distributeurs krijgen te maken met eenvoudiger regels bij het afleveren en gebruik van diergeneesmiddelen.De lastendruk voor veehouders, dierenartsen en distributeurs van diergeneesmiddelen gaat met 13 miljoen euro omlaag. Dat is het effect van vereenvoudiging van de administratieve regels bij aflevering en gebruik van diergeneesmiddelen.
De nieuwe regeling is vandaag ingegaan. Volgens het ministerie van LNV gaf de oude regeling veel onduidelijkheid. Ook moest een aantal formulieren dubbel worden ingevuld. Nu is helder welke verplichtingen gelden voor distributeurs, dierenartsen en veehouders. Dat scheelt tijd en dus kosten. De lastenverlichting is berekend op 13 miljoen euro, waarvan het grootste deel terechtkomt bij dierenartsen.
De nieuwe regels zijn gebaseerd op verplichtingen die Brussel oplegt. Er blijft een nationale aanvulling gelden, vooral om inzicht te krijgen in de omvang van het gebruik van antibiotica. LNV moet de lastendruk voor het bedrijfsleven in de periode 2007 – 2011 met 25 procent verminderen. Eenderde van de doelstelling is nu bereikt.
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses









