Merel Straathof (NAJK): “Nieuw pachtstelsel aantrekkelijk voor pachter en verpachter”

Merel Straathof, portefeuillehouder Leefomgeving bij NAJK, is heel positief over het pachtbeleid zoals staatssecretaris Rummenie dat voor zich ziet.

Merel Straathof, melkveehouder en bestuurder bij NAJK: "De samenhang van het hele pakket is belangrijk." Foto: NAJK

Merel Straathof, melkveehouder en bestuurder bij NAJK: "De samenhang van het hele pakket is belangrijk." Foto: NAJK


NAJK-bestuurder Merel Straathof ziet in het plan van Rummenie veel terug van de eigen pachtvisie die het NAJK eerder met LTO, BLHB en FPG uitbracht, zegt ze in een reactie.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Straathof is onder meer erg te spreken over de termijn van 24 jaar die Rummenie wil laten gelden voor de nieuwe pachtvorm duurzaam langlopende pacht. Ze herkent de zorgen van pachtersbond BLHB dat verpachters zullen schrikken van zo’n lange termijn niet. Ze wijst erop dat de nieuwe bedrijfsmatigheidstoets en de vrije pachtprijs de verpachters juist tegemoetkomen. In combinatie met het financieel ontmoedigen van kortlopende pacht wordt deze langjarige pachtvorm voor beide partijen interessant.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Lees meer over


Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.