Melkveebedrijf Welgelegen zet in op duurzaam en lokaal
Melkveebedrijf Welgelegen is gestart met kaasverkoop. De pachtboerderij van de familie Lankhorst levert aan de innovatieve supermarkt Pantry.

Melkveehouder en pachter Henk Lankhorst is als medewerker van Jonkheer Louis Bosch van Rosenthal in 1981 begonnen bij pachtboerderij Welgelegen. - Foto's: Ronald Hissink
Familie Lankhorst in Voorst, bij Zutphen (Gld.), zoekt telkens naar nieuwe uitdagingen. De pachtboerderij, met 140 stuks melkvee en 70 stuks jongvee, probeert zo goed mogelijk mee te veren met veranderende regelgeving en zet in op trends als ‘lokaal’, ‘duurzaam’ en ‘biodiversiteit’. De woning op het erf stamt uit 1948, de bijgebouwen zijn door de familie Lankhorst verbouwd tot een modern melkveehouderijbedrijf. En Henk en Anne Marie Lankhorst werken mee aan het behoud van de natuur op het landgoed.
Kaasverkoop
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses










Boeren hoeven zich helemaal niet bezig te houden met de wereldwijde voedselvoorziening. Elk argument in die richting is flauwe kul. Als boeren lekker bezig zijn en leuk geld verdienen is het goed. Bakkers, slagers en supermarkt managers zijn ook niet bezig met de voedselvoorziening.