Marianne: mooi, maar leeg

Het is altijd een genoegen Marianne Thieme op de televisie te zien. Ze is bepaald televisiegeniek en zeg nu zelf, het oog wil ook wat. Tot ze de mond open doet. Zoals bij Pauw en Witteman, dinsdagavond.Ze viel meteen door de mand. In een gesprek over de kernramp in Japan deed ze zonder te vragen een valse duit in het zakje. Ze stelde dat de ramp in Japan even erg was als die destijds in Tsjernobyl. Jeroen Pauw, normaliter zeer gecharmeerd van mooie vrouwen en aanhanger van de linkse kerk, ging dat zelfs te ver.
"Nou, nou," zei hij, "Er is tien procent radio actief materiaal vrijgekomen ten opzichte van de ramp in Tsjernobyl", waarop Thieme zuur opmerkte dat ze in dezelfde klasse waren ingeschaald. Ze vergat er bij te vertellen dat er voor zware rampen maar één klasse bestaat en dat thans overwogen wordt de schaal uit te breiden.
Met deze schermutseling vooraf demonstreerde Thieme haar lege hoofd. Daarmee waren de argumenten, die ze later hanteerde bij een discussie met een degelijke Joodse deskundige over onverdoofd slachten van dieren, meteen ongeloofwaardig. Ze schermde met kreten als "alle wetenschappers" en "deskundigen die het er over eens zijn", maar ging niet in op de echte argumenten van haar tegenstander aan tafel.
Wat een leeghoofd. Voor haar telt alleen het doel. Dat bereikt ze vermoedelijk ook nog met de tegenstanders van de huidige regering aan zijde. Holle vaten klinken luid, dat weten we. Dat gerenommeerde partijen zich achter dat vat scharen is alarmerend.
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses









