LTO wil ‘realistisch’ landbouwbeleid en geen natuurherstelwet
LTO dringt aan op realistisch landbouwbeleid en verzet zich tegen Europese natuurherstelwet bij formatie nieuw kabinet.

LTO uit verbazing dat demissionair minister Van der Wal de 'oude' Tweede Kamer informeerde over het kabinetsplan om voor de Europese natuurherstelwet te stemmen. - Foto: ANP
Land- en Tuinbouworganisatie Nederland (LTO) roept partijen bij de formatie voor het nieuwe kabinet op om werk te maken van landbouwbeleid dat “haalbaar en realistisch” is. “Beleidsvoornemens moeten robuust zijn, consequent en consistent. Wetgeving gebaseerd en getoetst op praktische haalbaarheid”, stelt LTO.De organisatie pleit voor een “koerswijziging” in het landbouwbeleid. Volgens LTO moet gestopt worden met “eindeloze middelvoorschriften, kalenderlandbouw en het verabsoluteren van rekenmodellen.” Daarbij moet er worden ingezet op perspectief voor ‘blijvers’. “Door het ondersteunen als zij hun bedrijf willen innoveren, extensiveren, omschakelen of verplaatsen.” De belangenbehartiger wil ook dat de mogelijkheden voor boeren om geld te verdienen verbeteren.
Minister is voornemens voor natuurherstelwet te stemmen
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses










Op LNV zijn de ambtenaren met "groene" petten blijkbaar de baas. De minister praat er gewoon achteraan. Dat is het makkelijkst als je zelf geen dossierkennis en geen inzicht hebt.