LTO en Agractie niet verrast door negatief advies RvS over PAS-melders

Het negatieve Raad van State-advies voor het wetsvoorstel om de deadline voor PAS-melders met drie jaar op te schuiven, komt voor LTO en Agractie niet als een verrassing. Beide boerenorganisaties zien mogelijkheden voor landbouwminister Femke Wiersma om hiermee aan de slag te gaan. Over de manier waarop, verschillen LTO en Agractie wel.

LTO en Agractie zijn niet verrast door het negatieve advies van de Raad van State over het uitstel van de PAS-meldersdeadline, maar verschillen van mening over de beste oplossing voor legalisatie. Foto: Ronald Hissink

LTO en Agractie zijn niet verrast door het negatieve advies van de Raad van State over het uitstel van de PAS-meldersdeadline, maar verschillen van mening over de beste oplossing voor legalisatie. Foto: Ronald Hissink


Hans Haarsma van LTO zegt te snappen dat Raad van State tot een negatief advies voor het PAS-melders-wetvoorstel is gekomen. Al merkt hij op dat er de laatste tijd het nodige is veranderd. “Minister Wiersma is met een rekenkundige stikstofondergrens van 1 mol per hectare per jaar en een peer review van wetenschappers gekomen. Ook LTO heeft een juridisch kader gepresenteerd om verder te komen. Onder meer via een legalisatiewet voor PAS-melders. Daarmee is er nu voldoende munitie en heeft Wiersma voldoende geboden.” LTO’er Haarsma vergeet een geborgde emissiereductie niet in dit verhaal. “Die reductie is ook nodig. Dan denk ik aan generiek beleid, emissiedoelsturing en een gebiedsgerichte aanpak zoals innoveren, extensiveren, verplaatsen of stoppen. Echter, dan heb je eerst een goed juridisch kader nodig zoals LTO onlangs gepresenteerd heeft.”

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.