Licht herstel marges geitenhouderij

herstel marges geitenhouderij

Foto: Mark Pasveer


De marges in de geitenhouderij vertonen dankzij een fors hogere melkprijs licht herstel over het afgelopen jaar. Dat meldt Countus op basis van een eigen benchmark voor deze sector. Het resultaat per 100 kilo melk kwam uit op rond €24,50 (voor afschrijving), dat is enkele euro’s hoger dan een jaar eerder.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

De inkomsten uit melk gingen fors omhoog met €7,50 per 100 kilo melk omhoog naar ruim €82. De voerkosten stegen ook, maar minder snel, en komen op €36,17 per 100 kilo melk. De voerwinst steeg daardoor flink, aldus Countus. Maar deze winst is voor een groot deel opgegaan aan hogere overige kosten.

De melkproductie van de bij Countus aangesloten melkgeitenbedrijven is gemiddeld 1.163 kilo melk per geit, dat is goed voor 91,5 kilo vet en eiwit per geit per jaar. De bedrijven hadden gemiddeld krap 1.500 melkgeiten.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Lees meer over


Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.