Landsadvocaat: intrekking vergunning optie in stikstofbeleid
De intrekking van de natuurvergunning van bedrijven in de nabijheid van kwetsbare natuur is een mogelijke optie om de stikstofbelasting omlaag te brengen.

Activisten van Greenpeace hebben het tijdelijke gebouw van de Tweede Kamer in Den Haag beklommen. Ze vragen met hun actie aandacht voor de stikstofproblematiek. - Foto: ANP
Dat stelt landsadvocaat Besselink in een advies dat is uitgebracht aan het ministerie van LNV en is uitgelekt via het Algemeen Dagblad.Hans Besselink schrijft volgens de krant dat na intrekking van de natuurvergunning van piekbelasters de discussie kan worden gevoerd over een vergoeding of de verwerving van gronden en gebouwen. Intrekking van de vergunning is een optie naast onteigening.Een natuurvergunning kan worden ingetrokken als blijkt dat de stikstofbelasting van een natuurgebied door een bedrijf zodanig is dat de natuur verslechtert (in strijd met de verplichtingen van de Europese regelgeving). De optie is ook door anderen, waaronder de actiegroep Mobilisation for the Environment (MOB), naar voren gebracht. Ook andere advocaten hebben eerder de mogelijkheid op tafel gelegd van intrekking van de vergunning, zelfs als het bedrijf voldoet aan alle voorwaarden die in de vergunning zijn gesteld.
LNV richt zich op gebiedsgerichte aanpak
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses










Beste mensen we kunnen nu gaan zeveren over te veel of te weinig stikstof . Die race is bij de overheid en geiten wollensokken al gelopen . En eigenlijk hebben de boeren die race verloren . Zo denken hun . En denken ze ook nog dat ze alles maar af kunnen pakken . Nu je vergunning . Als dit uitgevoerd is dan rijbewijs afpakken mag je geen auto meer rijden . Huur opzeggen van mensen die ergens weg wil hebben .Diploma's van mensen afnemen die werk doen wat niet strookt met hun ideeën Mensen verbieden bepaalde producten te eten, drinken of te gebruiken . Als vergunning geen waarde heeft en dus geen zekerheid bied doet dat een rijbewijs ,diploma , of eigendomsakte dat ook niet meer . We moeten van alles doen om aan regels ,wetten enz. te voldoen Dure certificeringen ,dure vergunningen . en noem maar op . Voldoe je hier niet aan mag je niet meer mee doen . Voldoe je hier wel aan mag je mee doen zolang het de beste dames en heren past . Dit voorstel is een regel rechte vogelvrij verklaring aan nu de boeren maar in de nabije toekomst van alle burgers . Want als dit kan zou ik als burger schrik hebben met een vergunning een huis te bouwen . Ontdekken ze in de buurt zogenaamd een gevoelig plantje en wordt je bouwvergunning ingetrokken en is je huis illegaal bouwwerk . De vraag is hoe leven deze mensen zelf wat dragen zij wel of niet bij aan alle negatieven milieu zaken . Ik heb daar mijn gedachte bij en u allen waarschijnlijk ook . Ze zijn niet thuis als je ze aanspreekt,