Kalf zogen in moeder-/pleegmoedersysteem, Gerard Keurentjes doet dat al sinds 2009
Gerard Keurentjes laat al sinds 2009 kalveren drie maanden bij de koe in een moeder/pleegmoedersysteem. Met de Kalverliefde-toeslag kunnen ook stierkalveren langer zogen.

Gerard Keurentjes laat sinds 2009 de kalveren 3 maanden bij de koe. Hij werkt met het moeder/pleegmoedersysteem. Foto’s: Mark Pasveer
Op een hoekje gras naast de melkstal en ligboxenstal van Gerard Keurentjes liggen twee kalveren te dutten in de zon. Door de open deur zijn binnen een paar koeien en nog een paar kalveren te zien. Deze kalveren zijn net een paar dagen oud en staan nog bij hun moeder. “De kalveren blijven na de geboorte twee dagen bij hun eigen moeder. Daarna gaan ze met moeder/pleegmoeders de wei in. We kwamen, toen we begonnen met het kalf langer bij de koe te laten, er achter dat kalveren ook wel bij andere koeien gingen drinken. Dat natuurlijke gedrag was de aanleiding om op deze manier kalveren langer bij de koe te laten”, vertelt Gerard.
De veehouder laat al sinds 2009 de kalveren langer bij de koe. “In het begin selecteerde ik de koeien erop om ze te laten zogen. De een deed dat gemakkelijker dan de ander. Maar door de jaren heen lieten steeds meer koeien het toe. Vooral als ze zelf gezoogd zijn geweest dan laten ze het later ook gemakkelijker toe. Door te observeren en uit te proberen zijn we er toe gekomen dat een koe probleemloos drie kalveren kan zogen”, vertelt hij.
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses









