Internetconsultatie hogere tarieven Diergezondheidsfonds 2027 opengesteld

De tarieven voor het Diergezondheidsfonds voor het jaar 2027 zijn tot 27 mei in internetconsultatie. Die heffingstarieven worden per sector jaarlijks opnieuw vastgesteld en moeten op 1 januari volgend jaar ingaan.

tarieven diergezondheidsfonds

De totale kosten voor de heffingen voor het Diergezondheidsfonds gaan volgend jaar met €5 miljoen omhoog. Foto: Mark Pasveer


De begroting stijgt in 2027 van €38,1 miljoen tot €43,1 miljoen, waardoor veehouders meer moeten betalen. Die stijging wordt grotendeels veroorzaakt doordat meer geld nodig is voor de aanpak van verdenkingen en de bestrijding van vogelgriep.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Runder-, varkens-, pluimvee-, geiten-, schapen-, kalkoenen- en eendenbedrijven betalen jaarlijks mee aan de diergezondheidsheffing. Rijk en sectoren maken daarvoor afspraken over de verdeling van de kosten van preventie en bestrijding van dierziekten, zoönosen en ziekteverwekkers.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.