Initiatiefnemer Boer&Buur met Natuur: ‘Vliegwiel in beweging brengen’

Het project Boer&Buur met Natuur wil boeren en burgers bij elkaar brengen om zo de transitie naar natuurinclusieve landbouw te versnellen. Annie van de Pas van Natuur- en Milieufederaties is een van de initiatiefnemers van het project. “De energie die je overal ziet op het platteland, gaan we omzetten in actie. Er is genoeg gepraat.”

Annie van de Pas (van Natuur- en Milieufederaties): “Er zijn boeren die stappen vooruit willen zetten , en er zijn burgers die hen daarbij graag willen ondersteunen.” - Foto: Jack Tillmans

Annie van de Pas (van Natuur- en Milieufederaties): “Er zijn boeren die stappen vooruit willen zetten , en er zijn burgers die hen daarbij graag willen ondersteunen.” - Foto: Jack Tillmans


De acties en demonstraties van boeren zouden het tegendeel kunnen bewijzen, maar Annie van de Pas ziet toch echt een groeiende groep boeren en tuinders die natuurinclusieve landbouw omarmt. Burgers, zowel op het platteland als in de stad, willen agrariërs ondersteunen in de omslag die ze maken, zegt ze. “Het gaat er nu om die twee groepen bij elkaar te brengen, zodat er een verdienmodel komt voor boeren die omschakelen en zo de biodiversiteit in het agrarische gebied echt vooruitgaat.”

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Van de Pas werkt bij Natuur- en Milieufederaties, de landelijke koepel van de twaalf provinciale milieufederaties. Ze is nauw betrokken bij het project Boer&Buur met Natuur dat recent startte. Ze draait er niet omheen. Eindeloze discussies worden gevoerd over natuurinclusieve landbouw, beleidsnota’s geschreven, strategieën uitgestippeld. Ze neemt daar zelf ook regelmatig aan deel.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.


Wilco Rijck
21 mrt 2023

'@ Aart van Cooten geef dit maar eens de aandacht deze reactie is automatisch gemodereerd

Wilco Rijck
21 mrt 2023

Redactie Boederij schaam jullie om hier podium te bieden aan een freelance journalist en Natuur- en Milieufederaties ...zijn jullie vergeten voor wie jullie staan..

Weg
20 mrt 2023

Hoor op reclame wel, beleggers gevraagd om gangbare landbouwgrond te kopen en zodoende voor uitputting te bewaren (inleg kan al vanaf 4000euro..., zou deze mevrouw ook bij die 'Foute clubjes' horen??

Armer
19 mrt 2023

Boeren met een vast salaris, al betaalde sociale premies en een mooi pensioen? Ik doe mee als het netto salaris boven de 8.000 euro per maand is. Voor jonge boeren die geen kapitaal hebben om een boerderij te beginnen is het echt een buitenkans. Waar zit mijn denkfout??

Geert Drijver
19 mrt 2023

wat een onzin allemaal. ik doe niet mee met die flauwekul

D. Wiersma
19 mrt 2023

gesteund door postcode loterij ,dan haak ik al af

Han Riel
19 mrt 2023

Wat zijn de gevolgen van deze vorm van voedselvoorziening. Leidt tot twee verschillende landbouw vormen, kleinschalige Burger-Boer bedrijven die de aangsloten burgers moeten voeden en de voedselproducenten voor de burger met een klein budget? deze laatste bedrijven zullen grootschalig moet worden om de kleine marges goed te maken. voorbeelden in dezen zijn er te over in de landen waar C(ommunity)S(upported)A(griculture) bedrijven en de andere landbouwproducenten. De Mid en Far West in USA bestaat uit Grootschalige landbouw en rond de steden aan de kusten zien we meer CSA maar niet genoeg om al die miljoenen burgers te voeden. Timmermans in zijn glazen toren maar roep toeteren dat deze CSA de oplossing is voor de voedselvoorziening en natuur bescherming. Theoretisch heeft hij Gelijk, maar de praktijk zal ook hier weerbarstig zijn.