Grote toename van vogelgriepuitbraken in Duitsland
In Duitsland zijn deze week bijna dertig nieuwe vogelgriepuitbraken gemeld, zowel op commerciële pluimveebedrijven als bij hobbyhouders. Dat blijkt uit een nieuw overzicht van het Duitse nationale laboratorium, het Friedrich-Loeffler-Institut (FLI).

Dit Duitse natuurgebied is gesloten voor bezoekers na de vondst van dode wilde vogels met vogelgriep. Foto: ANP
Verbetering van de situatie is op korte termijn bovendien niet in zicht, vreest het FLI. Het instituut doet de risicoanalyse van dierziektesituaties voor de Duitse overheid en schat het risico op nieuwe uitbraken onverminderd hoog in. Afgelopen zaterdag waren er op één dag tien nieuwe uitbraken.
In totaal zijn er sinds begin oktober nu 66 vogelgriepuitbraken gemeld in Duitsland. Bijna 1,2 miljoen stuks pluimvee moesten worden geruimd. Veel uitbraken zijn bij kalkoenen, maar ook bedrijven met ganzen, eenden, leghennen en vleeskuikens zijn getroffen.
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses









