Grote spreiding in kreupelheid op Europese melkveebedrijven
Gemiddeld 28% van de Europese melkkoeien loopt op enig moment in het jaar kreupel. Dat blijkt uit een analyse van internationale onderzoeken door de Universiteit Utrecht, Wageningen Livestock Research en Cornell University. Uitgangspunt was dat de situatie op de onderzochte bedrijven vergelijkbaar is met de Nederlandse melkveehouderij.

28% van de Europese melkkoeien loopt op enig moment kreupel. Huisvesting en management spelen daarbij een grote rol. Foto: Mark Pasveer
Er blijkt een grote spreiding in het voorkomen van kreupelheid tussen landen en bedrijven in een land. Op het ene bedrijf komt nauwelijks kreupelheid voor, terwijl een ander bedrijf boven de 60% scoort. Gemiddeld komen de onderzoekers op een percentage waarbij 28% van de koeien op enig moment kreupelheid vertoont. Bij dat percentage merkt universitair hoofddocent Gerrit Koop van de Universiteit Utrecht op dat dit niet als een hard cijfer moet worden gebruikt.
Scores vergelijkbaar maken
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses









