Gezonde varkens met lage milieubelasting ‘een uitdaging’

Varkenshouder Wilbert Egelmeers in Wanroij bracht met vier collega’s van collectief Eigezwijns klimaatvriendelijke worst op de markt: Goeie Worst. Het collectief haalde hiermee de KvK Innovatie Top100. “Onze uitdaging is gezonde varkens met lage milieubelasting, die smakelijke vleesproducten opleveren.”

Wilbert Egelmeers: "We bieden gezonde en smakelijke vleesproducten met minder milieu-impact.” - Foto: Van Assendelft Fotografie

Wilbert Egelmeers: "We bieden gezonde en smakelijke vleesproducten met minder milieu-impact.” - Foto: Van Assendelft Fotografie


Zijn opa kookte vroeger op zijn gemengd bedrijf al aardappelen in de soppot (kookketel) om te voeren aan zijn varkens. Nu voert Wilbert Egelmeers (60) zijn biggen onder meer biergist, voorgebakken frites, gestoomde aardappelen en koek. “Het zijn reststromen uit de voedingsindustrie die zo nuttig worden gebruikt. Het is eigenlijk wat mijn opa ook al deed, maar dan op veel grotere schaal.”

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Reststromen goed voor gezondheid varkens

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Lees meer over


Snel delen


Sectornieuwsbrief Varkens


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.