‘Na Eurocommissaris Wojciechowski iemand nodig met visie’

Janusz Wojciechowski is de huidige Commissaris voor Landbouw. Op dit moment wordt een nieuwe Europese Commissie geformeerd. – Foto: EP

Janusz Wojciechowski is de huidige Commissaris voor Landbouw. Op dit moment wordt een nieuwe Europese Commissie geformeerd. – Foto: EP


Op dit moment wordt een nieuwe Europese Commissie geformeerd. Er komt ook een nieuwe Landbouwcommissaris. Geen idee wie dat zal gaan worden. Een goed moment om eens even terug te kijken. De huidige Commissaris voor Landbouw is de Pool Janusz Wojciechowski. Eerlijk gezegd is hij niet iemand die de geschiedenis in zal gaan als een invloedrijke Eurocommissaris.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Eigenlijk waren er bij het aantreden van Wojciechowski in oktober 2019 al vragen over zijn geschiktheid. In de hearing in het Europese Parlement werd hem toen het vuur na aan de schenen gelegd. Hij deed een heel aantal toezeggingen om de kritische parlementariërs gerust te stellen. Uiteindelijk gaven ze hem hun fiat, maar de tijd heeft uitgewezen dat hun twijfels niet onterecht waren.


Wojciechowski had het Parlement beloofd om met een landbouwvisie te komen, maar die is er nooit echt gekomen


Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.


A. Berenpas
19 aug 2024

Eigenlijk waren er bij het aantreden van Wopke Hoekstra in oktober 2023 al vragen over zijn geschiktheid. In de hearing in het Europese Parlement werd hem toen het vuur na aan de schenen gelegd. Hij deed een heel aantal toezeggingen om de kritische parlementariërs gerust te stellen. Uiteindelijk gaven ze hem hun fiat, maar de tijd zal uitwijzen of hun twijfels onterecht waren.Na wat kleine aanpassingen is het stukje van Roel nu ook van toepassing op Eurocommissaris Klimaat Wopke Hoekstra. Deze man wordt nu genoemd als de beoogde nieuwe Landbouwcommissaris maar Roel denkt nog echt dat het Europees Parlement kijkt naar geschiktheid als ze een nieuwe commissaris benoemen. Koehandel is het en niets anders met dien verstande dat koehandel open en transparant is en de benoeming van eurocommissarissen altijd schimmig en mistig is.