FrieslandCampina ziet alleen in België toename aantal leden-melkveebedrijven
FrieslandCampina zag een afname van 5,1% in leden-melkveebedrijven tot 9.417, ondanks de toetreding van 47 nieuwe bedrijven in 2023.

Alleen in België groeide het aantal FrieslandCampina leden-melkveebedrijven, met 25 nieuwe tot 49, en steeg de melkaanvoer van 41 naar 54 miljoen kilo. - Foto: ANP
FrieslandCampina heeft het aantal leden-melkveebedrijven afgelopen jaar met 5,1% zien dalen naar 9.417. In 2023 zijn er 47 nieuwe leden-melkveebedrijven toegetreden en zijn er in Nederland 255 bedrijven vertrokken met gebruikmaking van de zogenoemde Vertrekregeling. Dat staat te lezen in het gepubliceerde jaarverslag van zuivelcoöperatie FrieslandCampina.De Vertrekregeling, ingevoerd bij de fusie tussen Friesland Food en Campina in 2008, is eind vorig jaar beëindigd. In totaal hebben 1.032 melkveebedrijven van deze regeling gebruik gemaakt. Overstappers konden aanspraak maken op een vertrekpremie van € 5 per 100 kilo melk.
Groei aantal leden-melkveebedrijven in België
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses










Men wil schaal behouden , zal nog moeilijk worden door groot aantal deelnemers aan de opkoop regeling. Stand 6 maart volgens rvo 345 aanmelders . Regeling loopt nog tot 5 april , mogelijk verlengd.Dat met het bericht vandaag dat de krediet beoordeler aangeeft dat campina voorlopig maar geen nabetaling moet doen aan de actieve boeren . Degene die nog de meeste certificaten hebben waar de hoogste rente op uitbetaald word zijn juist niet de actieve nog melkende boeren . Die krijgen juist wel dik uitbetaald. En daar zijn nou juist de melkcertificaten voor in het leven geroepen om dat te voorkomen.