Franse bond: contracten funest voor aardappeltelers
Franse aardappeltelers zijn niet te spreken over de contractvoorstellen voor seizoen 2026-2027. Contracten worden uitgehold en de prijzen gaan hard omlaag. Een regelrechte aardschok, zo typeert de Franse bond van aardappeltelers UNPT, de contractvoorstellen van de aardappelverwerkende industrie.

Aardappeloogst in Frankrijk. De contractvoorstellen van de aardappelverwerkende industrie voor het nieuwe seizoen dreigen Franse aardappeltelers in een diepe crisis te storten, waarschuwt de UNPT. Foto: Peter Roek
De contractprijzen dalen 25% ten opzichte van vorig seizoen, constateert de UNPT. Voor Fontane-aardappelen zakken de contractprijzen af land van €18,00 naar €13,00 per 100 kilo. Dat is ver onder de kostprijs.
Ook lager contractvolume
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses










Als je niet diep in de schulden zit geen aardappelen poten.