Fraai weer laat snijmais aardig bijtrekken

Het warme weer helpt de snijmais in Nederland goed bij te trekken, ondanks regionale verschillen. Deskundigen zien kansen voor een redelijke oogst bij gunstig weer.

De stand van zaken van dit zeer laat gezaaide perceel mais in Noord-Brabant op 31 juli. Het zal zeker droge stof opleveren, maar of er een goede kolf in komt is zeer de vraag. – Foto: Boerderij

De stand van zaken van dit zeer laat gezaaide perceel mais in Noord-Brabant op 31 juli. Het zal zeker droge stof opleveren, maar of er een goede kolf in komt is zeer de vraag. – Foto: Boerderij


De snijmais in Nederland maakt een aardige inhaalslag. Ondanks dat er nog grote verschillen te zien zijn, doet het warme weer in de laatste week van juli de mais goed. Ook de vooruitzichten voor de komende weken zijn goed. En de bodem is nog vochtig genoeg. Vooral de percelen die voor 15 mei, voor de periode van veel neerslag, zijn gezaaid, staan er best op. Daar bloeien de vroegere rassen al en er is dan ook geen reden om te verwachten dat het op die percelen nog misgaat.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Lees meer over


Snel delen


Sectornieuwsbrief Rundveehouderij


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.