Export varkensvlees Rusland naar record

De Russische varkensvleesexport heeft in 2025 een recordhoogte bereikt. Volgens de Russische vleessector (NMA) heeft het land in 2025 ongeveer 400.000 ton varkensvlees en varkensbijproducten geëxporteerd, ter waarde van circa $1 miljard.

Zorg voor pasgeboren biggen in Rusland. De export van Russisch varkensvlees neemt toe en zal met het heropenen van de Filipijnse markt verder groeien. Foto: Henk Riswick

Zorg voor pasgeboren biggen in Rusland. De export van Russisch varkensvlees neemt toe en zal met het heropenen van de Filipijnse markt verder groeien. Foto: Henk Riswick


“Daarmee behoren we tot de vijf grootste exporteurs ter wereld”, aldus NMA-voorzitter Sergei Yushin tegenover het Russische persbureau Interfax.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

In de eerste tien maanden van 2025 exporteerde Rusland alleen al 324.000 ton varkensvlees, een toename van 26% ten opzichte van het voorgaande jaar. Yuri Kovalev, voorzitter van de Russische Unie van Varkensvleesproducenten, voorspelde eerder al dat Rusland in 2025 de vijfde grootste varkensvleesexporteur zou worden, wanneer de exporttrend tot eind van het jaar zou doorzetten.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Sectornieuwsbrief Varkens


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.