Europese Commissie besluit: Mercosur direct geldig

De handelsovereenkomst tussen de Europese Unie (EU) en de Mercosur-landen in Zuid-Amerika treedt meteen in werking. Dat maakte commissievoorzitter Ursula von der Leyen vandaag tijdens een ingelaste persconferentie in Brussel bekend. Volgens de voorzitter van de Europese Commissie hebben de regeringsleiders de Europese Commissie de bevoegdheid gegeven om het handelsverdrag meteen toe te passen.

handelsovereenkomst Mercosur

Von der Leyen maakte het besluit bekend op een ingelaste persconferentie. Foto: screenshot video Europese Commissie / Europese Unie


Von der Leyen wil niet wachten

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Dat gaat wel in tegen de wens van het Europees Parlement. Een meerderheid besloot onlangs eerst advies te willen vragen aan het Europees Hof van Justitie over het verdrag. Een meerderheid van de Europese politici (onder wie de BBB en de SGP) wil namelijk weten of de Europese Commissie haar boekje niet te buiten is gegaan.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.


G. U
28 feb

Hoe kun je dat nu zo eigenmachtig doorvoeren? Je hebt het bericht over het hormoonvlees dat eind 2025 werd geïmporteerd blijkbaar bewust achtergehouden. Een schurk die kwaad denkt

jos V
28 feb

als hongarije bepaalde europese regels mag bokkeren, waarom zou de benelux dat dan niet mogen? Blokkeer de invoer van buitenlandse landbouwprodukten, zeker die uit niet europese landen.

Stefan A
27 feb

Je kan haar gerust dictator Von der Leyen noemen. Het is volgens haar het belangrijkste handelsakkoord van de eerste helft van deze eeuw? Nee, het is de grootste minachting tegen de boeren en voedselproducenten van de EU. En die miljarden besparingen waar ze het over heeft, moet de landbouw en de bijhorende verwerkende industrie ontgelden. Het is in het verleden al meermaals gebeurd dat de landbouw als pasmunt wordt gebruikt voor de industrie. Maar deze keer is deze pasmunt vernietigend voor de EU. De EU vernietigd zichzelf op deze manier.