EU stelt geen norm voor bodemkwaliteit
De verslechtering van de bodemkwaliteit moet een halt worden toegeroepen. De Europese Commissie stelt dat 60 tot 70% van de Europese grond in een ‘ongezonde staat’ is en daarom actie nodig is in de vorm van een bodemmonitoringswet, die woensdag is gepresenteerd. De Europese Commissie stelt geen normen voor bodemkwaliteit.

De vermindering van de bodemkwaliteit kost de Europese samenleving jaarlijks ‘ettelijke tientallen miljarden euro‘s’, becijfert de Europese Commissie. - Foto: Mark Pasveer
De wet heeft tot doel de bodem in 2050 in een goede staat te hebben teruggebracht, zodat die geschikt is voor niet alleen de teelt van gewassen maar ook positief bijdraagt aan milieu en natuur. De Europese Commissie spreekt over de geschiktheid van de bodem voor ‘verscheidene ecosysteemdiensten’ in 2050.De vermindering van de bodemkwaliteit kost de Europese samenleving jaarlijks ‘ettelijke tientallen miljarden euro‘s’, becijfert de Europese Commissie. De bodemwet stelt geen verplichtende regels voor bodemkwaliteit. Lidstaten kunnen zelf indicatoren vaststellen.
Aanpassing regels genetische modificatie
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses










Huitema juicht toe dat lidstaten ruimte krijgen voor een eigen invulling. “Iedere bodem is anders”, zegt hij. “Het is dus cruciaal dat er genoeg ruimte is voor nationale en lokale invulling.”Vind Jan dan ook dat er nationaal en lokaal invulling mag worden gegeven aan bijvoorbeeld de hoeveelheid stikstof uit dierlijke mest die je mag toedienen?