Veel uitdagingen in de eerste teeltjaren van miscanthus
In 2022 plantte Erik Langenkamp zijn eerste hectares miscanthus. De eerste oogst is inmiddels binnen. De teelt moet substantieel bijdragen aan het rendement van zijn bedrijf.

Erik Langenkamp teelt het vezelgewas miscanthus. Foto: Ronald Hissink
De teelt van het vezelgewas miscanthus gaat niet vanzelf, maar het is wel een fantastisch gewas om te telen. Dat is in het kort de ervaring van Erik Langenkamp sinds hij in 2022 zijn eerste perceel miscanthus plantte.
Langenkamp heeft een deeltijdbedrijf, maar dat wil niet zeggen dat hij genoegen neemt met een laag rendement. Gemiddeld is hij een dag per week actief voor zijn landbouwbedrijf en daar moet een passende beloning tegenover staan. Tot 2022 teelde hij op een deel van zijn areaal snijmais voor de verkoop. Een analyse van de resultaten liet zien dat de marge op dit gewas steeds kleiner werd. De financiële opbrengsten bleven de laatste jaren vrijwel gelijk, terwijl de kosten wel stegen. Bovendien past mais vanwege de noodzaak van een chemische onkruidbestrijding niet goed bij zijn streven naar een meer natuurinclusieve manier van telen.
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses












