Elektrische mestpomp voor sleepslang: krachtig, maar stroom knelpunt

Geen ronkende zescilinder voor de mestpomp, maar een zoemende elektromotor. Op een biologisch melkveebedrijf in Friesland vinden we deze mobiele opstelling. Het is wel even wennen om de grote elektromotor onder belasting te horen, in plaats van een grommende diesel.

Een elektromotor en een Cornell-mestpomp zijn het kloppend hart van deze sleepslang-pomp-opstelling. Deze mobiele unit staat bij een biologische melkveehouder in Friesland. Foto's: Jacco van Erkelens

Een elektromotor en een Cornell-mestpomp zijn het kloppend hart van deze sleepslang-pomp-opstelling. Deze mobiele unit staat bij een biologische melkveehouder in Friesland. Foto's: Jacco van Erkelens


Mechanisatiebedrijf Rosier Greidanus is de ontwikkelaar van deze elektrische pomp-opstelling. Enkele jaren geleden bouwde het de eerste voor een collega-melkveehouder. De lering die Rosier Greidanus hieruit trok, is verwerkt in deze groene kasten. Het resultaat is er; de machine verpompt per uur 150 kuub mest naar de bemester, die 1.200 meter verderop aan de slang is gehaakt. Bij bemesten dichterbij drukt de pomp tot 175 kuub per uur door de slangen.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Lees verder onder het kader

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Mechanisatienieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.