Einde patatoorlog met Colombia

Colombia is weer open voor diepvriesfrites uit Nederland, België en Duitsland. Dat meldt de Europese Commissie. Zes jaar lang was er een geschil met het Zuid-Amerikaanse land over deze export, ter waarde van ruim €19 miljoen per jaar.

Diepvriesfrites uit Nederland, België en Duitsland mogen Colombia weer in zonder antidumpingsheffingen. Foto: Jan Willem Schouten

Diepvriesfrites uit Nederland, België en Duitsland mogen Colombia weer in zonder antidumpingsheffingen. Foto: Jan Willem Schouten


Colombia stelde zes jaar geleden heffingen in, omdat het land van mening was dat de frites vanuit Europa op de Colombiaanse markt werden gedumpt. Dezelfde producten werden in andere landen veel duurder verkocht, was de redenering. Dumping is verboden voor landen die aan de WTO deelnemen.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

EU stapte naar de WTO

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Sectornieuwsbrief Akkerbouw


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.