Eerste indicatoren voor doelsturing mogelijk per 2026
De eerste kritieke prestatie-indicatoren (kpi’s) voor doelsturing in de melkveehouderij worden mogelijk per 2026 ingevoerd. De Tweede Kamer stemt begin maart over de moties.

Volgens de Kamerleden zijn deze kengetallen nu al goed meetbaar en kunnen ze melkveehouders ondersteunen bij doelsturing en het verlagen van de stikstofuitstoot. Foto: Roel Dijkstra
De eerste kritieke prestatie-indicatoren (kpi’s) in het kader van doelsturing worden mogelijk per 1 januari 2026 ingevoerd. Landbouwminister Femke Wiersma reageert positief op een motie van NSC-Kamerlid Harm Holman en ChristenUnie-Kamerlid Pieter Grinwis, waarin zij vragen om per 1 januari 2026 te beginnen met doelsturing in de melkveehouderij door de kpi’s ureum, stikstofbodemoverschot en nitraat in het grondwater te gebruiken. Volgens de Kamerleden zijn deze kengetallen nu al goed meetbaar en kunnen ze bijdragen aan het verminderen van de stikstofuitstoot.
Wiersma zegt dat dit precies de richting is waarin wordt gewerkt. Er wordt nog wel gekeken naar het doelbereik, de uitvoerbaarheid en de gevolgen op het boerenerf van deze maatregelen.
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses









