‘Een goed stuk ham’
We zijn nog altijd verrukt van de grote beenham in de bijkeuken. Ook tijdens de koffie met erfbetreders komt die op tafel.

Foto: Canva/Mediterranean
Niets brengt zoveel genot in ons huis als een hele voorschouder serranoham met bot. Hij weegt vijf kilo en is stevig vastgezet in een decoratieve houten hamhouder met een vlijmscherp, dun ham-mes ernaast waarmee je de ham kunt snijden. Al ruim een maand lang is het dé favoriet in dit huis.
De ham staat standaard in de bijkeuken, op het aanrecht. Het vet is grotendeels weggesneden, en dus begint hij een beetje uit te drogen. Famke, onze dochter, snijdt elke keer als ze erlangs loopt een dun plakje voor zichzelf af. En onze hond? Als ik hem mee naar buiten neem, luistert hij ontzettend goed als ik hem een stukje ham geef.
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses









