Dodental door Ehec loopt verder op


Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Berlijn - De Ehec-bacterie heeft inmiddels aan zeker 35 mensen het leven gekost. De Duitse minister van Volksgezondheid Daniel Bahr zei zondag te vrezen dat er nog meer slachtoffers zullen vallen."Meer sterfgevallen kunnen we niet uitsluiten, pijnlijk als het is om dat te zeggen'', aldus Bahr. "Het gestage dalen van het aantal nieuwe infecties biedt ruimte voor optimisme. Maar het sluit niet uit dat meer gevallen van Ehec zich kunnen voordoen.''

Ook het Robert Koch Instituut, de evenknie van het Nederlandse RIVM, stelde zondag dat de uitbraak op z'n retour is. Alle slachtoffers vielen in Duitsland, op één na: in Zweden stierf iemand na een bezoek aan Duitsland. Meer dan 3000 mensen werden ziek in zeker 16 landen. In Nederland werden acht mensen ziek.

Veel mensen die in Duitsland besmetting met de Ehec-bacterie overleefden, zullen de rest van hun leven kampen met de gevolgen. Ongeveer 100 mensen hebben zulke zware schade aan hun nieren dat ze een transplantatie nodig hebben of dialyse.

De Ehec-bacterie kan darmbloedingen, diarree, braken, misselijkheid, koorts, buikkrampen en nierklachten veroorzaken. Kiemgroenten van een Duitse bioboerderij bleken na weken onderzoek de bron van de besmettingen. Het bedrijf is gesloten en alle daar geproduceerde artikelen zijn teruggeroepen.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.