Deel pluimveehouders vindt regels bioveiligheid te duur, tijdrovend of zinloos
Pluimveebedrijven in Europa hebben bioveiligheid hoog in het vaandel staan, maar er is ruimte voor verbetering. Onwetendheid, tijdgebrek en de financiële aspecten staan bij sommige pluimveehouders optimalisering van bioveiligheid in de weg. Dat blijkt uit een inventarisatie van het Europese NetPoulSafe-project, waarbij ook ZLTO betrokken is.

De wielen van voertuigen worden niet altijd gedesinfecteerd voor ze het bedrijfsterrein oprijden. Slechts bij 60 tot 68% van de bedrijven gebeurt dat altijd. - Foto: Ruud Ploeg
Bioveiligheid is van groot belang om de verspreiding van dierziekten te beteugelen en het imago van de pluimveehouderij te beschermen. Het gaat daarbij niet alleen om hoogpathogene vogelgriep, maar ook om bijvoorbeeld salmonella en campylobacter. NetPoulSafe beoogt door kennisuitwisseling de bioveiligheid in de Europese pluimveehouderij te verbeteren. Om pluimveehouders doelgericht te kunnen ondersteunen bij bioveiligheid, moet eerst bekend zijn waar het precies aan schort.
Onderzoek in zeven landen
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses









