‘De wolf, de dode dieren en de dierenvrienden’

Er zijn nu meer dieren gedood door wolven dan in heel vorig jaar. Faunabescherming vindt dat je de wolf niets kwalijk kunt nemen. Die heeft zijn eigen territorium en is een beschermd dier. Daar moet je wegblijven. “Het zijn de mensen die de problemen veroorzaken”, zegt de organisatie.

Een waarschuwingsbord voor de wolf in een natuurgebied. Foto: ANP

Een waarschuwingsbord voor de wolf in een natuurgebied. Foto: ANP


Animal Rights, een andere club van dierenminnaars, maakt het nog bonter. Die zinspeelt erop dat de vergoeding voor dode dieren aan veehouders de oorzaak is van de overlast. “Er is nauwelijks motivatie om de dieren te beschermen. De schade wordt immers toch vergoed. Hierdoor zal het aantal aanvallen en dode dieren voorlopig nog wel verder stijgen.”

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Suggestieve onzin

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Lees meer over


Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.


w vd H
24 nov 2025

De waarheid: het is een belangenconflict. Mens tegen dier. Ironisch dat het initiatief voor toestaan van de wolf, van de Partij voor de Dieren kwam. Het grondrecht vh kind is gelijk aan dat van de wolf. Grondrecht gelijk te zijn en om elkaar in vrijheid te ontmoeten. Wolf en kind. Wolf en rolstoelwandelaar. Maar waar is dan mijn vrijheid om met een buks te lopen? Ik ben toch ook een wild dier?!