‘De Gecombineerde opgave ook écht een opgave’
Het was weer een hele bevalling. Nee, niet het schrijven van de column, ideeën genoeg, maar het invullen van De Gecombineerde opgave. Zelfs met professionele ondersteuning hadden we meerdere middagen nodig om alles goed ingevuld te krijgen. Elk slootje, prieltje, hegje en bosje moest in beeld worden gebracht. Het was een ware opgave. Alles moet bij de overheid in beeld komen.

Foto: Koos Groenewold
Van alle percelen is al een monster genomen. Je kun erop wachten dat we van alle slootjes de komende jaren ook watermonsters mogen insturen. Voorsorteren op de transitie van het landelijk gebied.Tussen de grote stapel vakliteratuur zat een opvallend kleurrijk rapport dat mijn aandacht trok: de Startnotitie Gebiedsplan Groningen, Transitie Landelijk Gebied. Uitgekomen in januari 2023, om de plannen concreet in te vullen voor 1 juli 2023. Dat is in mijn beleving wel super snel. Nog even snel nieuwe piketpaaltjes in de grond slaan voordat de BBB landelijk naar de macht grijpt.Nou denk ik zelf als melkveehouder altijd bij het woord transitie aan mijn koeien. Transitie is de overgang van melkende koe naar de droogstand. En uiteraard van de droogstand, afkalven en weer opnieuw melkgeven. De transitieperiodes van de koe gaan gepaard met verschillende rantsoenen.
Als Mansholt dit hoort, draait hij zich om in zijn graf
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses










Geweldig drie keer na moeten kijken van rvo dan eco er uit dan buurman over lijntje dan zijn de berekeningen aangepast zal met de stoppers side wel net zo gaan