DanBred: meer biggen en betere overleving

Een toenemend aantal Nederlandse varkenshouders met DanBred-genetica slaagt erin om meer dan 40 biggen per zeug per jaar te produceren. Dat blijkt uit nieuwe benchmarkgegevens van de Deense fokkerijorganisatie.

Beeld van DanBred-biggen. Nederlandse varkenshouders met DanBred-genetica verbeterden hun resultaten. Foto: DanBred


“Vroeger was het uitzonderlijk dat bedrijven 40+ geproduceerde biggen per zeug haalden. Tegenwoordig haalt echter zo’n 25% van onze klanten dit niveau”, zegt countrymanager Jos Vlemminx namens DanBred. Volgens de Deense fokkerijorganisatie wordt 40+ geproduceerde biggen de nieuwe benchmark.

Op Nederlandse bedrijven met DanBred-genetica stijgt het gemiddelde aantal gespeende biggen per zeug per jaar richting 37+, zo blijkt uit de benchmarkcijfers over de eerste zes maanden van 2026.

Bigoverleving verbeterd

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

In 2022 heeft de Danish Agriculture and Food Council de DanBred-fokdoelen aangepast door nieuwe kenmerken te introduceren die gericht zijn op robuustheid en overleving. De inspanningen om de bigoverleving te verbeteren, werpen hun vruchten af. De Nederlandse benchmarkcijfers tonen aan dat in twee jaar tijd een verbetering van 3,5% in de bigoverleving is gerealiseerd.

“In 2026 verwachten we één extra big per zeug per jaar, dankzij aanzienlijke verbeteringen in de bigoverleving. De gemiddelde prestatie van DanBred-bedrijven nadert vier extra biggen per zeug per jaar ten opzichte van het Nederlandse landelijke gemiddelde”, aldus Vlemminx.

Lees meer over


Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.