Cichorei levert dit jaar veel hogere hectare-opbrengsten


Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

De cichoreioogst kost meer inspanning dan ander jaren, maar de opbrengsten zijn wel veel hoger.Dit zegt René Schunselaar, manager agrarische dienst bij Sensus over het verloop van de oogst. "Opbrengsten van 50 ton per hectare met een inulinegehalte van 18 procent zijn deze oogst heel normaal." De opbrengsten variëren wel heel erg.

In het zuidwesten van Nederland worden de hoogste opbrengsten gehaald. Daar wordt bijna 10 procent meer geoogst dan een jaar eerder. "45 tot 47 ton per hectare is heel normaal, maar we hebben nu opbrengsten van 50 ton."

In het zuidoosten van Nederland zijn de opbrengsten lager. Daar ligt het gewicht volgens de agrarische dienst van CSV Covas op 43 ton per hectare. Het inulinegehalte ligt op 17,83 procent.

De oogst van dit jaar is er niet een die zonder slag of stoot verloopt. "De eerste zes weken was de grond heel droog en kostte het veel inspanning om de cichorei goed de grond uit te krijgen. Daarna werd het beter."

De eerste week van december is het omgekeerde het geval. "De regen heeft de grond heel nat gemaakt, waardoor het opnieuw veel moeite kost om de cichorei te rooien", zegt Schunselaar.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.