Chris Kalden nieuwe voorzitter Landbouwakkoord

Voormalig Staatsbosbeheer-directeur Chris Kalden is de nieuwe voorzitter van het Landbouwakkoord. Dat meldt landbouwminister Piet Adema vrijdagmiddag aan de Tweede Kamer.

Chris Kalden, de nieuwe voorzitter van het Landbouwakkoord. - Foto: ANP / Werry Crone

Chris Kalden, de nieuwe voorzitter van het Landbouwakkoord. - Foto: ANP / Werry Crone


Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

De gesprekken over het Landbouwakkoord werden eigenlijk voorgezeten door Wouter de Jong. Maar hij moet zijn functie om medische redenen neerleggen. Adema laat weten Kalden bereid te hebben gevonden het voorzitterschap over te nemen. Kalden is de huidige voorzitter van de sectortafel Pluimvee voor het Landbouwakkoord.Chris Kalden was tot 2013 algemeen directeur bij Staatsbosbeheer. Ook bekleedde hij eerder functies op het ministerie van Landbouw. Zo was hij secretaris-generaal van het ministerie van Landbouw, Natuur(beheer) en Visserij tot 2007. Daardoor heeft Kalden brede ervaring op het gebied van landbouw, landelijk gebied en natuur, aldus Adema.16 maart is een nieuwe bijeenkomst van de zogenoemde ‘hoofdtafel’ van het Landbouwakkoord. Daarna zal Kalden de rol van De Jong overnemen. De bedoeling is dat er eind april een akkoord ligt. Dat lijkt tot nu toe echter nog niet in zicht.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Lees meer over


Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.


b0c39763-4a80-43a7-b084-35bac7fbd0f5
11 mrt 2023

Steenwijk, het voltooid deelwoord van benoemen is benoemd, snap je?.En achter jouw boerderij zal best wel wat grond liggen.Maar als je over een gebeurtenis, handeling enz. de diepere oorzaak of beweegreden wilt omschrijven, dan hebben we 't over de achtergrond.Da's 1 woord, snap je?De Nederlandse driekleur respectloos ondersteboven hangen en met z'n allen in Den Haag actie voeren voor pvv, fvd en bbb is gemakkelijker dan goed en begrijpend Nederlands spreken schrijven.Daarom hebben ze Chris Kalden benoemd als voorzitter.Goede keuze.

b0c39763-4a80-43a7-b084-35bac7fbd0f5
11 mrt 2023

Steenwijk, omdat die zich nog niet eens foutloos schriftelijk uit kunnen drukken.Laat staan hun gedachten foutloos onder woorden kunnen brengen.o.a. daarom!

Steenwijk
11 mrt 2023

Waarom niet iemand met een agrarische achter grond benoemt ?Door deze aanstelling bekruipt mij het gevoel dat de sector gelijk al 1- 0 achter staat .

H.H.J. Scholten
11 mrt 2023

dit moet niet kunnen. Onpartijdig is hij zeker niet

Steenwijk
11 mrt 2023

Waarom niet iemand met een agrarische achtergrond ?Door deze benoeming bekruipt mij het gevoel dat de agrarische sector gelijk al met 1 - 0 achter staat .

A. Berenpas
10 mrt 2023

Is dit niet de man die de rechterhand was van Brinkhorst in de MKS tijd in 2001 tevens dan de leermeester van tjeerd de groot