‘Caroline staat haar mannetje in de Tweede Kamer’

In de paar weken dat ze in de Tweede Kamer zit, is Caroline van der Plas erin geslaagd de BoerBurgerBeweging op de kaart zetten.

Caroline van der Plas tijdens een debat in de Tweede Kamer. - Foto: ANP

Caroline van der Plas tijdens een debat in de Tweede Kamer. - Foto: ANP


“Ik wil wel even bovenop hem gaan zitten. Kijken of hij zich onder mij uit kan worstelen”, zei Caroline van der Plas, Kamerlid van de BoerBurgerBeweging in de media. Ze had het over Mathijs van der Tang, een jongerenvoorzitter van een regio van de SGP. Die zei in een videoboodschap dat de man het hoofd is van de vrouw. En dat daarom vrouwen niet in de Tweede Kamer moeten zitten, omdat daar de sterksten voor nodig zijn.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Binnenstormen op de trekker

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.


Ploegmakers
8 mei 2021

top wijf kan geen vent tegenop

Ruud Hendriks
8 mei 2021

Caroline vd Plas is verbaal inderdaad sterk en het pleit voor haar dat het taalgebruik is waar geen wolligheid in zit. Vermoedelijk leid haar manier van communiceren wel tot een vrij sterke scheiding tussen mensen die haar stijl en koers mogen en die dat niet doen. Op sociale media is het aantal tweets dat haar als persoon ondersteunt op het moment erg groot. De zin "Ze neigt naar de meningen op de rechterflank en daar voelen veel boeren zich thuis. Haar stemmers zullen tevreden zijn" is wat me doet twijfelen of ze uiteindelijk veel kan gaan betekenen. Het is de BoerBurgerBeweging. Een partij die bewoners van het platteland moet aanspreken. Boeren spreekt ze aan, maar in dit drukbevolkte landje verwacht ik dat de rol van het platteland verandert. De rol van exportland zal afnemen. Of ze daar voldoende aansluiting bij vindt en ook de burger mee krijgt? Kleine fracties kunnen veel doen, PvdD heeft vanaf de zijlijn stevig op de trom geroerd. De toekomst zal het leren.

Jaap Ende
7 mei 2021

De term “op de kaart zetten” vind ik niet toepasselijk. In de gevallen waarop mevrouw Van der Plas positief naar voren komt, kunnen we spreken van het gezonde boerenverstand dat de argumenten van de tegenstrevers juist doet verbleken. In dit geval zijn enkele ministers daar ook slachtoffer van.

Pieter Theunissen
7 mei 2021

Top, mijn stem had ze , en dat was zeker geen weg gegooide stem. Caroline zet hem op. Laat ze weten dat er geen toekomst is zonder voedsel/ boeren.