Boeren willen via rechter demonstratierecht bij distributiecentra afdwingen

Boeren willen opnieuw bij de distributiecentra van Raalte demonstreren. De burgemeester liet het protest afgelopen week met een noodverordening van tafel maar boeren willen dat de rechter dat besluit van tafel veegt.

Boeren blokkeerden 4 juli het verdeelcentrum van Jumbo in Raalte (Ov.). - Foto: ANP/Vincent Jannink

Boeren blokkeerden 4 juli het verdeelcentrum van Jumbo in Raalte (Ov.). - Foto: ANP/Vincent Jannink


“Ik kan niet verder. Het gaat om ons leven, ons bedrijf, om een beroepsverbod. Het is echt een noodkreet, ik had daar nu nog willen demonstreren”, zei een van de demonstranten dinsdag 12 juli tegen de rechter. Op 4 juli werden de distributiecentra van de Jumbo in Raalte met landbouwvoertuigen geblokkeerd. In de loop van de avond groeide het protest. “Betonblokken en strobalen werden aangesleept. Er kwamen steeds meer mensen bij”, zei advocaat Franc Pommer van de gemeente Raalte. Na het verzoek de demonstratie die avond om acht uur te beëindigen, groeide het protest juist. Volgens hem kwam er een bar, er was een optreden van een zanger en er werd drank genuttigd. Dat laatste wordt nadrukkelijk door de boeren betwist. “Er werd gezegd: we gaan pas weg als de ME wordt ingezet. Er werden hooibalen en betonblokken aangesleept. Dit was een escalerende reactie”, aldus de raadsman.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Noodverordening

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Lees meer over


Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.


Brand
12 jul 2022

als de boeren en tuinders nu eens allemaal de koppen bij elkaar steken. maar dan ook alle boeren in de eeg. daarna een week of 2 /3 niets leveren. of voor een minimumprijs, komt die prijs eronder dan vernietigen, zoals voorheen bij groenteveilingen toegepast werd