‘Boeren in Oost-Nederland: samen maken we het verschil!’

Achterhoek, Twente en Boerderij van de Toekomst gaan als Experimenteerlocatie Oost-Nederland verder met boeren om stappen te zetten naar een duurzamer en toekomstbestendige agrarische sector. De Experimenteerlocatie is een krachtenbundeling van de experimenteergebieden Twente en Achterhoek en Wageningen University & Research. Hier werken boeren, onderzoekers, bedrijfsleven en andere organisaties samen aan slimme oplossingen voor de grote uitdagingen in de regio’s zoals water, bodem, biodiversiteit en een goed verdienmodel voor de agrariër.

experimenteerlocatie samenwerking boeren WUR

Boeren, onderzoekers, bedrijfsleven en andere organisaties werken samen aan slimme oplossingen voor de grote uitdagingen in de regio. Foto: 8RHK ambassadeurs


Experimenteergebieden Achterhoek en Twente en Wageningen University & Research (WUR) bundelen hun krachten in de Experimenteerlocatie Oost-Nederland. De Experimenteerlocatie is geen gebouw, het is een netwerk met Agro-innovatiecentrum De Marke en agrarische bedrijven waar in de praktijk wordt geëxperimenteerd met nieuwe manieren van boeren. Bijvoorbeeld met water vasthouden op droge gronden, beter bodemgebruik, andere gewassen of het benutten van reststromen.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

De komende vijf jaar worden verschillende proeven gedaan op meerdere plekken in de regio. Gewerkt wordt aan diverse ontwikkelingsrichtingen. Te denken valt aan het telen van eiwitrijke gewassen als alternatief voor soja, experimenten met hergebruik van meststoffen, of nieuwe manieren van samenwerken in beekdalen. En dat alles in de praktijk, op boerenerven in Twente en de Achterhoek. Het doel is om samen te ontdekken wat werkt – én wat niet. De opgedane kennis wordt gedeeld via bijeenkomsten en boerennetwerken.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.


Jan V
15 aug 2025

Samen met de proefbedrijven verdween door de laatste tiental jaren ook het goede imago van de WUR (vooral in het buitenland). Sinds een paar jaar geleden een paar linkse bobo's het veld moesten ruimen is de WUR nu ook ineens weer betrokken bij experimenten in NL. Dat werd ook hoogtijd want anders hadden we beter de hele WUR beter op kunnen doeken.

Jan V
15 aug 2025

Samen met de proefbedrijven verdween door de laatste tiental jaren ook het goede imago van de WUR (vooral in het buitenland). Sinds een paar jaar geleden een paar linkse bobo's het veld moesten ruimen is de WUR nu ook ineens weer betrokken bij experimenten in NL. Dat werd ook hoogtijd want anders hadden we beter de hele WUR beter op kunnen doeken.