Boerderij-test Betec Hilly Hyberdisc | Snijdende sleepvoet brengt mest dieper in zode

De Sloveense fabrikant Betec verkoopt via importeur Rosier Greidanus onder andere bemesters. Nieuw sinds afgelopen winter is deze zogenoemde Hyberdisc. Het is een combinatie van een sleepvoetbemester met een snijschijf ervoor. De eerste zagen we dit voorjaar aan het werk in Nederland. Boerderij testte de machine Betec Hilly Hyberdisc.

De Betec Hilly Hyberdisc combineert het lage eigengewicht van een sleepvoetbemester met een schijfje. De bemester is een hybride van beide. De bescheiden diepte van de 28 millimeter (diameter) schijf is terug te zien aan de glimmende oppervlak. Foto’s: Jacco van Erkelens

De Betec Hilly Hyberdisc combineert het lage eigengewicht van een sleepvoetbemester met een schijfje. De bemester is een hybride van beide. De bescheiden diepte van de 28 millimeter (diameter) schijf is terug te zien aan de glimmende oppervlak. Foto’s: Jacco van Erkelens


Sleepslangen brengt als voordeel dat je forse hoeveelheden mest in enkele uren kunt uitrijden, mits je percelen groot genoeg zijn met een mooie verkaveling. En dat is eigenlijk maar een bijzaak. Boeren noemen als hoofdreden: de gewichtsbesparing. Afgelopen jaren zien we steeds vaker simpele en lichte bemesters voorbijkomen, bedoeld voor met name de grotere veehouder die zelf wil bemesten, of loonwerkers waarvoor een laag eigengewicht belangrijk is. Rosier Greidanus in Winsum (Fr.) verkocht drie nieuwe Betec Hyberdisc-bemesters. Het Sloveense Betec introduceerde die afgelopen najaar, en in het Friese Rien zagen we er een aan het werk.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Lees verder onder het kader, lees onderaan het eindoordeel van de Boerderij-test.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Lees meer over


Snel delen


Mechanisatienieuwsbrief