‘Boer heeft over drie jaar wél grip op data’

Digitale platformen zijn vaak van toeleveranciers, waardoor data versnipperd en buiten bereik van de boer blijven. Corné Kempenaar denkt dat boerenorganisaties straks aan het roer van deze platformen staan.


Elk boerenbedrijf is in 2030 een serieuze data-hub in agrifoodketens en de boer staat zélf stevig aan dat ‘data-roer’ en stuurt probleemloos veldrobots en spuitdrones aan. Een illusie? Nee, zegt onderzoeker Corné Kempenaar. “Realisme als de zwakke datapositie van de boer verbeterd wordt.”Kempenaar is onderzoeker precisielandbouw van Wageningen University & Research en lector precisielandbouw/smart farming aan Aeres Hogeschool. Ook is Kempenaar projectleider Nationale Proeftuin Precisielandbouw (NPPL).

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.


Han Riel
1 feb 2023

Nu cyber een wezenlijk onderdeel van de oorlog in Oost Europa is, gaan wij onze hele voedselproductie via cyber regelen. Prachtig voor de controlerede instanties en prachtig voor de concurrent die door manipulatie van data ons de toegang tot de makrt kan ontzeggen. Of deze hele data transitie de voedselproductie goedkoper maakt is te bezien. Als ik de hele automatisering van onze overheden in ogenschouw neem en de daaraan gekoppelde kosten voor onderhoud heb ik veelal het gevoel dat automatisering geen besparing is maar een kostenverhogende hobby, die voor de burger minder oplevert dan belooft door de beleidmakers.