Biostimulant BlueN blijkt extra stikstofbron

De eerste ervaringen met de biostimulant BlueN om gewassen op een natuurlijke manier van extra stikstof te voorzien, zijn positief. Vanwege de hoge kunstmestprijzen heeft het product zijn tijd mee.

Bespuiting van wintertarwe. Voor een goede opname moet BlueN onder groeizame omstandigheden en bij voldoende hoge dag- en nachttemperaturen toegepast worden. - Foto: Henk Riswick

Bespuiting van wintertarwe. Voor een goede opname moet BlueN onder groeizame omstandigheden en bij voldoende hoge dag- en nachttemperaturen toegepast worden. - Foto: Henk Riswick


Net als de bacteriën die bij vlinderbloemigen stikstof uit de lucht halen, kunnen de bacteriën uit de biostimulant BlueN dat ook. Met dat verschil dat de BlueN-bacteriën samen kunnen werken met alle planten met bladgroenkorrels. De stikstof komt voor de plant beschikbaar in de vorm van ammoniumstikstof.Uit de onderzoeken waar Corteva Agriscience over beschikt, komt naar voren dat de toepassing van BlueN meestal 30 tot maximaal 50 kilo stikstof per hectare voor het gewas oplevert. Allard Jukema van Corteva rekent liever met 30 kilo dan met 50, omdat daar een lang groeiseizoen en een gereduceerde bemesting voor nodig is. Een toepassing kost ongeveer € 40 per hectare, dat komt neer op een prijs van € 1,33 per kilo stikstof. Dat is minder dan de huidige stikstofprijs.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Lees ook: Biostimulanten blijven voorlopig beschikbaar

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Sectornieuwsbrief Akkerbouw


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.