Biggenmarkt krijgt het voor de kiezen in 2026

Het jaar 2025 begon hoopvol, maar de biggenmarkt moest meerdere tegenslagen incasseren. De noteringen bleven daardoor steken onder het peil van de afgelopen jaren. En de druk lijkt zich dit jaar verder naar de fokker te verplaatsen.

De biggenexport kreeg klappen in 2025. Eerst maakte onzekerheid na MKZ Duitse kopers terughoudend en varkenspest zorgde voor druk op de uitvoer naar Spanje. Foto: Bert Jansen

De biggenexport kreeg klappen in 2025. Eerst maakte onzekerheid na MKZ Duitse kopers terughoudend en varkenspest zorgde voor druk op de uitvoer naar Spanje. Foto: Bert Jansen


Vermeerderaars hebben goede jaren achter de rug. In heel 2023 kwam de biggenprijs niet onder de € 60 per big. En ook de eerste helft van 2024 zat de notering van varkenshandel Schuttert nog boven dit peil. In het najaar van 2024 zakten de noteringen wel door deze bodem, maar ze bleven nog ruim boven de grens van € 50 per big. Gemiddeld bracht een big daarmee in 2024 nog altijd € 70,88 op. Dat is wel minder dan de € 78,34 het jaar ervoor, maar nog altijd een bovengemiddelde opbrengst.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Het zijn prijzen waar vermeerderaars nu van dromen. De harde realiteit van dit moment is anders: Schuttert noteert rond de jaarwisseling € 36,00 per big. Dat is minder dan de helft van de € 79 waarmee het jaar 2023 overging in 2024. Gemiddeld komt het jaar 2025 niet uit op een halvering, maar met € 58,15 bracht een big afgelopen jaar wel 18% minder op dan in 2024.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Sectornieuwsbrief Varkens


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.


Roel V
7 jan

Je zou bijna medelijden krijgen met de boeren. Afgezien van het feit dat ze geld willen verdienen met dierenleed.