Bewegingsmelder in cabine wint wedstrijd tegen gps-diefstal
Het idee om een bewegingsmelder te installeren in een trekkercabine is de beste oplossing tegen gps-diefstal. Dat heeft de jury van de zogenoemde GPS-challenge besloten.

Diefstal van gps-systemen is de afgelopen jaren een groeiend probleem. Foto: Fotostudio Atelier 68
Het winnende idee is afkomstig van ondernemer Dènis Christianen, die een boomkwekerij en een loonbedrijf heeft. Hij heeft zelf meermaals met gps-diefstal te maken gehad en bedacht hierdoor deze oplossing. Zijn idee is om een bewegingsmelder in de trekkercabines te installeren, gekoppeld aan een bestaand alarmsysteem op het erf. Zodra er beweging is in de cabine, volgt direct een melding. De eigenaar ziet dan gelijk in welke trekker dit is, en het systeem werkt ook als de trekker buiten op het erf staat.
Christianen kreeg een cheque ter waarde van €1.500 uitgereikt op de Rundvee & Mechanisatie Vakdagen in Gorinchem (Z.-H.) voor zijn winnende idee. De wedstrijd was een initiatief van diverse organisaties, waaronder ZLTO, Cumela en Platform Veilig Ondernemen. De organisatoren hoopten dat de landelijke wedstrijd praktische en slimme ideeën zou opleveren om gps-diefstallen uit trekkers te voorkomen. De laatste jaren is dat in toenemende mate een probleem.
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses








