Beter een paar koeien verkopen


Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Hoe is het mogelijk. Vaststaat dat er teveel wordt gemolken. De vraag is kleiner. En toch wordt vrolijk melkquotum gekocht. Ben ik nu zo dom of…?Vorig jaar om deze tijd daalde de prijs van melkquotum in rap tempo. Nu is de prijs de laatste weken gestegen. Tot boven de 20 euro per kilo vet. Kennelijk willen de boeren nog meer melken met als gevolg dat het moeizame herstel van de zuivelmarkt wort vertraagd.

Het is ook niet uit te leggen. De melkprijzen zijn veel te laag omdat er een overaanbod is. De vraag is door de wereldwijde crisis gedaald. Welke optimist koopt dan melkquotum bij om nog meer te melken? En dat bij deze prijzen en in de wetenschap dat het over een jaar of vier, vijf waardeloos is.

In vele Europese landen zien we de melkproductie teruglopen. Het quotum wordt niet vol gemolken. Hoe anders is het bij ons. Wij melken bij de klippen op. Er dreigt nu al weer een overschrijding van het quotum. Dat wordt dus weer superheffing betalen, volgend jaar. We leren het nooit.

Veel beter is het koeien te verkopen als er teveel wordt geproduceerd. De slechtste er uit en het rendement van de overblijvende koeien stijgt. Als de boer daarnaast nog een let op de kostprijs, dan wordt er veel meer verdiend dan met het kopen van melkquotum. Dat is bij deze melk- en quotumprijzen onverantwoord.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Lees meer over


Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.