BBB krijgt voet aan de grond in 19 gemeenten

De BoerBurgerBeweging (BBB) heeft in zeker negentien gemeenten voet aan de grond gekregen bij de gemeenteraadsverkiezingen. De partij won in totaal 38 zetels. Lokale partijen met een bondgenootschap met BBB veroverden 47 raadszetels.

Partijleider Henk Vermeer (links) en BBB-lijsttrekker Lammert Dijkstra in Noardeast-Fryslân en de Tweede Kamer vieren de voorlopige uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen. Foto: ANP

Partijleider Henk Vermeer (links) en BBB-lijsttrekker Lammert Dijkstra in Noardeast-Fryslân en de Tweede Kamer vieren de voorlopige uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen. Foto: ANP


Zelfstandige BBB-fracties komen na de verkiezingen van afgelopen week voor het eerst in de gemeenteraden. Ze hebben relatief bescheiden posities en hebben nergens een bepalende rol in de collegevorming. Dat is anders bij lokale partijen die een alliantie aangingen met BBB. Daar zitten een aantal gevestigde lokale partijen bij, die een grote vinger in de pap hebben in hun gemeente.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

BBB heeft als zelfstandige partij in 29 gemeenten meegedaan aan de verkiezingen.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Lees meer over


Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.