BAV wil Nederlandse kalkoen in het schap

Een inwoner van Nederland eet jaarlijks gemiddeld slechts een kilo kalkoenvlees. In Duitsland wordt per hoofd van de bevolking meer dan het vijfvoudige geconsumeerd. Kalkoenenhouders streven naar meer Nederlandse kalkoen in de Nederlandse supermarkten.

Jo Evers bij campagnemateriaal van De Slanke Bourgondiër. ‘Slanke’ verwijst naar de gezondheidsaspecten: mager vlees en relatief veel eiwit. Met ‘Bourgondiër’ wordt bedoeld dat kalkoen in een Bourgondische levensstijl past.

Jo Evers bij campagnemateriaal van De Slanke Bourgondiër. ‘Slanke’ verwijst naar de gezondheidsaspecten: mager vlees en relatief veel eiwit. Met ‘Bourgondiër’ wordt bedoeld dat kalkoen in een Bourgondische levensstijl past. - Foto's: Bert Jansen


Kalkoenenhouder Jo Evers heeft op 1 juli na 20 jaar de voorzittershamer van de coöperatieve vereniging ter Bevordering van Afzet kalkoenvlees en Vleeskalkoenen. (BAV) overgedragen. De BAV viert dit jaar een jubileum. De vereniging werd 25 jaar geleden opgericht voor onafhankelijke kalkoenenhouders om te zorgen voor een betere structuur voor de afzet van levende kalkoenen naar Duitsland. De BAV voert gesprekken met leveranciers en afnemers en onderhandelt over prijzen met slachterijen. Daarbij wordt samengewerkt met coöperaties van Duitse kalkoenenhouders. Op het moment zijn er contracten met drie slachterijen in Duitsland.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Bestuur BAV

Thijs van Meyl in Weert (L.). is de nieuwe voorzitter van de BAV. Zijn voorganger Jo Evers wil hem meegeven zorg te dragen voor de relatie met de Duitse slachterijen en samen op te trekken met de Duitse coöperaties van kalkoenenhouders. Ook nieuw in het bestuur zijn Jelle Bakker in Speuld (Gld.) en Els Dewaele in Deerlijk (B). De BAV heeft 25 Nederlandse leden, maar er zijn nu ook vier Belgische leden, die op de Duitse markt gericht zijn. Door de toetreding van Dewaele zijn zij nu ook vertegenwoordigd in het bestuur. “De BAV is nu een afzetcoöperatie voor kalkoenenhouders in de Benelux geworden”, zegt René Arts.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Lees meer over


Snel delen


Pluimveenieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.